Aquamin 350g

Neohodnotené

Aquamin je špičkový zdroj biologicky aktívneho vápnika, horčíka a ďalších 74 stopových minerálov. Aquamin je práve tým minerálnym doplnkom, ktorý by mal nahradiť výrobky s obyčajným uhličitanom vápenatým. Skvele obaľuje kŕmny hmyz a výborne drží na zelenine.

Dostupnosť Nie je skladom
Kód: 211
€26,31
Aquamin 350g
Neohodnotené

Aquamin je zdrojom vysoko vstrebateľného biologicky aktívneho vápnika a zároveň významným zdrojom dôležitých minerálnych látok a stopových prvkov. Aquamin pochádza z mineralizovaných morských rias rodu Lithothamnion Calcareum. Táto riasa žije zhruba 2 metre pod hladinou v severnej oblasti Atlantického oceánu. Počas svojho života mineralizuje, klesá ku dnu, umiera a zostáva len mineralizovaná schránka, ktorá je následne ťažená. Táto riasa je bohatá na vápnik, horčík a ďalších 74 stopových minerálov .

Aquamin má zvláštnu poréznu štruktúru, podobnú včelím plástom, ktorá je viditeľná pod elektrónovým mikroskopom. Zdrojom vápnika nie je obyčajný uhličitan vápenatý, ktorý je 100% kalcit. Uhličitan vápenatý v Aquamíne je síce zhodný s obyčajným uhličitanom vápenatým, čo sa týka chemického zloženia, ale líši sa štruktúrou. Ide o tzv. polymorfný vápnik, okrem kalcitu obsahuje aj formy aragonitu a vateritu, ktoré sa podieľajú na výnimočných vlastnostiach produktu.

Aquamín obsahuje min 32% Ca, 2,2% Mg, P 0,06%, S 0,20%, Fe 0,05%, B 30ppm, F 200ppm, Na 0,13%, Co 2ppm, Cu 2ppm, Zn 3ppm, So 1ppm, Mo 2ppm, Aj 4ppm.

Čistý Aquamin by mal slúžiť ako náhrada Vášho zdroja obyčajného uhličitanu vápenatého a je vhodný pre všetky druhy plazov a papagájov . Možno ho teda používať rovnako často, ako ste boli zvyknutí pri iných minerálnych prípravkoch. Aquamin je veľmi jemný prášok a úplne dokonale obaľuje kŕmny hmyz .

Aquamin je možné používať pri každom kŕmení .