Vermikulit 1l

Neohodnotené
Značka: ReptiEye

Vermikulit - minerálny substrát na inkubáciu vajec a do substrátov pre rastliny.

Dostupnosť Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
31.5.2024
Kód: 75
€2,40
Vermikulit 1l
Neohodnotené
Značka: ReptiEye

Vermikulit - minerálny substrát na inkubáciu vajec a do substrátov pre rastliny.

Použitie vermikulitu

Substrát na liahnutie plazov vajec . Má jedinečné vlastnosti pri hospodárení s vodou. Vďaka poréznej štruktúre viaže veľa vody, udržuje okolo seba vlhké prostredie bez toho, aby ho zamokril. U mnohých druhov plazov kvapky vody na vajciach zabránia vývoju zárodku.

Prídavok do substrátu pre rastliny. Vďaka svojim jedinečným vlastnostiam sa výborne hodí ako prídavok do substrátov pre rastliny – napr. africké fialky, orchidey, kaktusy, ruže a mnoho ďalších. Tiež sa využíva na predpestovanie sadeničiek zeleniny. S ničím nemiešaný sa dá použiť aj ako substrát na klíčenie semien.

Čo je vermikulít? Vermikulit je veľmi univerzálny nerast. Je čistý, bez vône a zápachu a je odolný proti plesniam. Dá sa využiť v mnohých odvetviach – väčšina z nich ho vyžaduje exfoliovaný (tepelne spracovaný). Akonáhle vermikulit prejde exfoliáciou, je sterilný vďaka vysokej teplote, ktorej je vystavený pri výrobe.

Postup pri použití pre inkubáciu vajec:

Substrát nasypte do misky, v ktorej sa budú vajcia inkubovať, zalejte vodou - vermikuliť okamžite vodu nasaje, prebytočnú vodu vylejte. Vajíčka umiestnite do misky s vlhkým vermikulitom a zahrňte cca do jednej polovice. Vložte do inkubátora. Počas inkubácie vajcia kontrolujte, pokiaľ sa vermikulit vysuší, opäť ho zalejte vodou. Vodu lejte opatrne okolo vajec, aby na ne nedopadali kvapky vody.