Terárijná rašelina 10l

Neohodnotené
Značka: ReptiEye

Neupravovaná 100% prírodná ťažená rašelina je osvedčená terárijná podstielka pod mnoho druhov terárijných zvierat

Dostupnosť Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
31.5.2024
Kód: 260
€6,04
Terárijná rašelina 10l
Neohodnotené
Značka: ReptiEye

Neupravovaná 100% prírodná ťažená rašelina je osvedčená terárijná podstielka pod mnoho druhov terárijných zvierat, ktorými sú napríklad žaby , obojživelníci , pavúky , slimáky , bezstavovce . Je vhodná aj pre ďalšie zvieratá obývajúce spodné poschodia tropického dažďového pralesa alebo vlhké subtropické lesy ( chameleóny , vlhkomilné jaštery a gekóny , vodné agamy , lesné korytnačky a hady a ďalšie...).

Terárijná rašelina výborne saje a drží vlhkosť . Možno aj miešať s inými materiálmi ( piesok , lignocel , stromová kôra , kokosové chipsy ). Rašelinu je nutné udržiavať vo vlhkom stave, inak práši.

Ďalšie využitie rašeliny je pri pestovaní rastlín. Pridáva sa do pestovateľských substrátov pre rastliny - na ich prekyprenie, prevzdušnenie, odľahčenie, úprave pH (pH terárijnej rašeliny je 3 - 5). Veľmi zlepšuje kvalitu substrátu - zadržuje v substráte vlhkosť, obohacuje ju o organické látky, zlepšuje zadržiavanie živín a zamedzuje ich vyplavovaniu. Umožňuje rastlinám dobrý rast a napomáha tvorbe bohatého koreňového systému. Veľmi vhodná do substrátov pre kyslomilné rastliny , pre ne sa so zeminou mieša v pomere 1:1.