Terárijný substrát 3l

Neohodnotené
Značka: ReptiEye

Špeciálne namiešaná zmes kokosového substrátu (lignocelu) a piesku je už pripravená na priame použitie .

Dostupnosť Nie je skladom
Kód: 133
€3,45
Terárijný substrát 3l
Neohodnotené
Značka: ReptiEye

Špeciálne namiešaná zmes kokosového substrátu (lignocelu) a piesku je už pripravená na priame použitie . Nemusíte lignocel zložito namáčať, čakať až nadobudne a následne miešať s ďalšími materiálmi. Pomer jednotlivých zložiek je preverený a odskúšaný. Už mnoho rokov na ňom chováme viac ako 60 druhov terárijných zvierat (od pavúkov až po leguány). Zrnká piesku sú rôzne veľkosti, niektoré zvieratá si ich zo substrátu rada vyberajú (pomáha im to v žalúdku rozdrviť potravu). Substrát dobre drží vlhkosť a nelepí sa.

 

Použitie: stačí jednoducho vysypať priamo do terária, väčšinou sa používa vrstva cca 3 - 6 cm , ale predovšetkým záleží na chovanom druhu , hrabavé a väčšie druhy zvierat vyžadujú samozrejme vyššiu vrstvu. Pomocou rôznych vetiev, koreňov a kameňov sa môžete tiež snažiť trochu vymodelovať relief dna. Napríklad pre suchozemské korytnačky je to dôležité - v prirodzenom prostredí tiež nie je terén jednotvárny a rovnomerný a zvieratá musia pri pohybe prekonávať rôzne prekážky. Nebojte sa tiež používať rôzne druhy substrátu na rôzne miesta v teráriu - v jednej časti môžete mať tento terárijný substrát a na druhej napríklad píniovú kôru alebo kamienky . Oddeliť sa dajú napríklad pomocou dlhého kameňa alebo koreňa (ale ani čiastočné zmiešanie v mieste prekrytia nevadí). Terárijný substrát udržujte stále vlhký , pokiaľ veľmi vyschne môže prášiť. Tento substrát je vhodný pre všetky tropické druhy zvierat, ktoré vyžadujú vlhký podklad. Ale výborne sa hodí aj do polosuchých terárií - použite terárijný substrát len na časť dna a na druhú časť dajte iný substrát, a to taký, ktorý je vhodné udržiavať suchý (napr. kokosové chipsy , píniovú kôru, púštny piesok , riečny piesok ... ). Zvieraťu to umožňuje vybrať si z rôznych podkladov a vlhkostných pomerov, podľa toho, čo mu práve vyhovuje a zároveň to dodá interiéru terária oveľa zaujímavejší vzhľad.

 

Z jedného 3l balenia sa pokryje priestor o veľkosti cca 30x20 cm vo vrstve asi 3 cm . Odporúčaná výmena substrátu je 2 - 4 x ročne, podľa znečistenia. Samozrejme medzitým sa musí z terária priebežne odstraňovať exkrementy a iné nečistoty a substrát v prípade potreby dosypať.