Výhrevný kábel 15w / 4m ReptiEye

Neohodnotené
Značka: ReptiEye

Kvalitný jednožilový výhrevný kábel, ktorý je pre väčšiu odolnosť obalený hrubou vrstvou silikónu.

Dostupnosť Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
31.5.2024
Kód: 212
€12,93
Výhrevný kábel 15w / 4m ReptiEye
Neohodnotené
Značka: ReptiEye

Jednožilový výhrevný kábel , ktorý je pre väčšiu odolnosť obalený hrubou vrstvou silikónu. Môže byť položený aj pod substrátom, ale len v prípade, že je prekrytý vodivým materiálom (piesok, kamienky atď.). Nikdy ho neprekrývajte nevodivými substrátmi (kokos, kôra), mohlo by dôjsť k prehriatiu. Kábel inštalujte tak, aby sa nikde neprekrýval. Výkon 15 W, dĺžka 4 m.

Výhrevný kábel je určený na bočné alebo spodné vyhrievanie. Celková dĺžka kábla je 4 ma celý je obalený silikónovou izoláciou. Prvý meter od elektrickej zástrčky je iba prívodný kábel, ktorý sa nezahrieva, zvyšné tri metre kábla sa zahrievajú. Silikónovou izoláciou je obalená ako výhrevná, tak aj nevýhrevná časť. Po zapojení do elektrickej siete sa kábel rozohreje v priebehu niekoľkých minút a po vypojení zase rýchlo ochladí.

Použitie a inštalácia:

Výhrevný kábel je možné inštalovať dovnútra aj mimo terária. Vždy musí byť dodržaná základná podmienka, aby sa kábel nikdy cez seba neprekrýval a nedotýkal . Keď chcete kábel umiestniť plošne, tak je najlepšie narovnať ho do pravidelných slučiek, kábel sa dá ohýbať veľmi ľahko. Je nutné ho k podložke pevne uchytiť teploodolnou lepenkou, či napevno prilepiť silikónom alebo tmelom. Pokiaľ kábel narovnáte do pravidelných slučiek, tak ním pokryjete plochu napr. 50x20 cm. Výkon tohto kábla je iba 15 W , takže nehreje veľmi výrazne, výborne sa preto hodí pre použitie aj v menších teráriách. Pri použití vo vnútri terária dobre zabráňte možnému poškodeniu kábla a pokiaľ možno ho zaistite tak, aby k nemu zvieratá nemali priamy prístup. Toto samozrejme toľko neplatí u malých zvierat, ktoré nemôžu dobre uchytený kábel nijako ohroziť. Kábel môžete inštalovať aj pod niekoľko terárií pri sebe zároveň . Zaistite však, aby terária nespočívali na kábli svojou váhou napr. tým, že ich niečím vypodložíte. Okolie kábla by malo odvetrávať , preto ho pri použití vo vnútri terária zasypávajte iba vodivými substrátmi , ako je piesok či kamene. Nepoužívajte nevodivé substráty (napr. drevité substráty či kôru).


Výhrevný kábel inštalujte vždy len na časti dna alebo steny kvôli zachovaniu rozdielnych teplôt na rôznych miestach v teráriu.