Výhrevný kábel 50w / 7m ReptiEye

Neohodnotené
Značka: ReptiEye

Kvalitný jednožilový výhrevný kábel, ktorý je pre väčšiu odolnosť obalený hrubou vrstvou silikónu.

Dostupnosť Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
31.5.2024
Kód: 214
€15,77
Výhrevný kábel 50w / 7m ReptiEye
Neohodnotené
Značka: ReptiEye

Jednožilový výhrevný kábel , ktorý je pre väčšiu odolnosť obalený hrubou vrstvou silikónu. Môže byť položený aj pod substrátom, ale len v prípade, že je prekrytý vodivým materiálom (piesok, kamienky atď.). Nikdy ho neprekrývajte nevodivými substrátmi (kokos, kôra), mohlo by dôjsť k prehriatiu. Kábel inštalujte tak, aby sa nikde neprekrýval. Výkon 50 W, dĺžka 7 m.

Výhrevný kábel je určený na bočné alebo spodné vyhrievanie. Celková dĺžka kábla je 7 ma celý je obalený silikónovou izoláciou . Prvý meter od elektrickej zástrčky je iba prívodný kábel, ktorý sa nezahrieva, zvyšných šesť metrov kábla sa zahrieva . Silikónovou izoláciou je obalená ako výhrevná, tak aj nevýhrevná časť. Po zapojení do elektrickej siete sa kábel rozohreje v priebehu niekoľkých minút a po vypojení zase čoskoro ochladí.

Použitie a inštalácia:

Výhrevný kábel je možné inštalovať dovnútra aj mimo terária. Vždy musí byť dodržaná základná podmienka, aby sa kábel nikdy cez seba neprekrýval a nedotýkal. Keď chcete kábel umiestniť plošne, tak je najlepšie narovnať ho do pravidelných slučiek , kábel je možné ohýbať veľmi ľahko. Je nutné ho k podložke pevne uchytiť horúcovzdornou lepenkou, či napevno prilepiť silikónom alebo tmelom. Výkon tohto kábla je 50 W, takže sa dosť zahrieva, preto sa hodí na použitie vo väčších a stredných teráriách . Pri použití vo vnútri terária dobre zabráňte možnému poškodeniu kábla a zaistite aby k nemu zvieratá nemali priamy prístup. Vďaka jeho dĺžke môžete kábel inštalovať aj pod niekoľko terárií pri sebe zároveň . Zaistite však, aby terária nespočívali na kábli svojou váhou napr. tým, že ich niečím vypodložíte, ale veľké terária musia ležať na podložke celou plochou dna, preto v takýchto prípadoch inštalujte kábel radšej na stenu terária alebo dovnútra. Okolie kábla by malo odvetrávať , preto ho pri použití vo vnútri terária zasypávajte iba vodivými substrátmi ako je piesok či kamene. Nepoužívajte nevodivé substráty (napr. drevité substráty či kôru).


Výhrevný kábel inštalujte vždy len na časti dna alebo steny kvôli zachovaniu rozdielnych teplôt na rôznych miestach v teráriu.